Když přijde vážná nemoc, je to šok pro pacienta i jeho rodinu. Původní hodnoty přestávají platit, přichází strach o život. Jak se zachovat, když nastane tato situace? Jaké máte možnosti a jak nepropadávat panice? Na toto tak tabuizované téma si s vámi přijde popovídat, odpovědět na níže uvedené otázky  a předat vlastní zkušenosti psychoterapeutka Zuzana Peterová.

Jak může pacient, který právě vážně onemocněl, na informaci o svém stavu reagovat?
O nemoci se říká, že je to „cesta“. Existují pro to nějaké všeobecně platné rady? Co má nemocný člověk o své vážné chorobě i o perspektivách dalšího života vědět?
Někdy se fakt vážné nemoci nadměrně dotkne pacienta, jindy to nezvládne naopak jeho rodina. Jaký způsob přijetí nemoci a komunikace o ní v rodině je podle vás nejlepší?
Vážná nemoc, prožitý strach, bolest i užívané léky osobnost nemocného často změní. Jak na to mají reagovat příbuzní?Často se stává, že lidé, ať už samotní pacienti nebo jejich rodina, nedokážou bez pomoci vážnou nemoc akceptovat. Hroutí se, propadají depresi a beznaději. Kdo jim může pomoci?

lektorka: Zuzana Peterová 

Semináře probíhají s maximální účastí 11.ti žen.

Cena jednodenních seminářů: 1 350,- Kč

Zvýhodněná cena na první objednávku. Pokud jdete poprvé, máte možnost zaplatit pouze polovinu, nebo za stejnou přijít ve dvou.

Cena zahrnuje: účast na skupině, prostory, lektora, přednášky a instruktáže.

Místo konání: 
Praha – Vinohrady, Písecká 19

Nutná rezervace zde.

Přihlásit se můžete  telefonicky +420 777 247 487
nebo e-mailem: terapeut@dominikamarkova.cz

terapeut@dominikamarkova.cz
www.dominikamarkova.cz

 

Více o seminářích z projektu ŽENSKÉ SVĚTY

Ženské světy již pátým rokem nabízejí ženám příležitost do hloubky pracovat na sebepoznání a osobním rozvoji. Projekt nabízí sebezkušenostních zážitkové semináře a skupinová setkání. Programy jsou uspořádány do smysluplných sérií nebo se uskutečňují jednorázově. Různorodá témata umožňují ženám vybrat si seminář dle svého přání a v závislosti na tom, co by ve svém životě chtěly změnit nebo co si přály poznat a pochopit. Po pěti letech projekt úspěšně pokračuje a reálně pomáhá ženám realizovat zásadní změny ve přístupu k sobě samým, k rodině, ke klientům, k práci, ke vztahům.

Těším se na setkávání s Vámi!

Za Ženské světy garantka a autorka projektu a zároveň jedna z lektorů

Dominika Marková